מתנה לחג: מאות סרטוני השראה שתוכלו לשלוח לתלמידים שלכם

14125
מתנה לחג: מאות סרטוני השראה שתוכלו לשלוח לתלמידים שלכם

רגע לפני שאתם מתחילים לטפס על הקירות מיד אחרי הילדים הפרטיים שלכם, בעקבות הקורונה שהכניסה את כולנו לבית האח הגדול גרסת החיים – החלטנו לארוז עבורכם מבחר של מאות סרטוני השראה שתוכלו לשלוח לתלמידים שלכם בתקופה מאתגרת זו.

הסרטונים פורסמו אצלנו בסדרת כתבות לאורך השנים האחרונות. בכל כתבה אספנו עבורכם עשרות קטעים המיועדים במיוחד לשליחה כחומר מאתגר ומיוחד לתלמידים בכיתה. מומלץ בחום לצפות בהם קודם ולהדביק להם שאלה מנחה או נקודה לדיון, שתוכל לקחת את הסרטון ולממש את היכולות החינוכיות הגבוהות שלו בהעברת המסר לתלמידים.

אין לי ספק שקבלת סרטון יומי תגוון את שגרת יומם של התלמידים ותהפוך אותה למהנה וגבוהה יותר, אז הנה כל ההמלצות לפניכם:

בכתבה שכאן אספנו עבורכם סרטונים שקשורים לבית, גורל ושינוי תפיסות עולם, אז לכל מי שצריך תזכורת בימים אלה, הנה הסרטון שיזכיר לכם שהכי טוב בבית:

בכתבה הזו תמצאו סרטונים מאוד ייחודיים על בוב דילן, לאונרד כהן וגם סיפורי פליטים. והנה דוגמא אחת לסרטון מרגש במיוחד של אולפנת אמי"ת, שיכול להעלות דיון מאוד מעניין לגבי נושא הפליטים:

בכתבה הזו ריכזנו עבורכם סרטונים מיוחדים לחגיגות יום המורה. אפשר למצוא שם המון השראה, גם בתקופה זו. הנה דוגמא לסרטון אחד, שבו מורים מספרים מהם חלומות ההוראה שלהם. זמן מצוין עבור כולנו לבדוק מחדש את הנושא:

כאן תמצאו לא פחות מ-71 סרטוני השראה שתוכלו לשלוח לתלמידים שלכם, עם הצעות למילה קטנה מכם לצפייה מונחית. למשל, תראו את הילד הזה, שמזכיר לכולנו מי באמת האח הגדול שמסתכל עלינו:

ומתוך אותה כתבה, הזדמנות להזכיר לתלמידיכם שוב כמה חשוב לדעת להיכשל, לפני שלומדים להצליח:

בשלוש הכתבות הבאות תמצאו 117 סרטונים (!) בשלושה פרקים, שאספנו עבורכם במיוחד, שוב, במטרה לתת לכם השראה להוראה. כאן החלק הראשון בסדרה. והנה דוגמא מתוכו - סרטון שיזכיר לתלמידים שלכם למה חשוב להתאמץ בחיים:

והנה עוד אחד מתוך אותה כתבה שיזכיר לתלמידים שלכם משהו על נתינה לאחר:

ובכתבה הזו תמצאו עוד עשרות סרטונים על זכויות אדם, תקשורת, הדתה, רשתות חברתיות, סמארטפונים ועוד. הנה אחד מקסים ומרגש על זכות האדם לפרטיות:

עוד סרטון מתוך אותה כתבה, שיכול להעלות דיון ממש מעניין בנושא הדתה בבית הספר:

בחלק השלישי של סדרת 117 הסרטונים, תמצאו קטעים המתאימים להעברה בין המורים לבין עצמם. הנה המורה ריטה פירסון וההשראה שלה עבורכם המורים:

והנה גם קן רובינסון, עם קצת השראה עבורכם בתקופה לא פשוטה זו:

מודאגים מהשעות הארוכות בהן הילדים מחוברים לרשת? בכתבה הזו תוכלו למצוא 24 סרטונים שיעזרו לכם לשמור עליהם מרחוק. הנה דוגמא לסרט חשוב שיעזור לתלמידיכם לחשוב רגע לפני שהם מבקרים אחרים באינטרנט:

והנה עוד סרטון, מאוד חזק, בנושא שיימינג:

מקבץ נוסף שפרסמנו לכם כאן בעבר, מכיל 60 סרטונים חינוכיים מעניינים, שיעזרו לכם בחינוך מרחוק שנכפה על כולנו. ומתוך המקבץ, הנה סרטון שיגרום לנו לבדוק – האם גם אנחנו שופטים אנשים לפי מראה חיצוני?

ועוד אחד מקסים על קבלת השונה:

את 20 הסרטונים שכאן ערכנו עבורכם לפתיחה של שנת לימודים. כשנחזור בקרוב כולנו לשיגרה, זה בטוח ירגיש בדיוק כמו הראשון בספטמבר. הנה סרטון שמזכיר לנו את הקשר האנושי שכולנו כל כך מתגעגעים אליו, וכמה הוא חשוב:

וכאן יסביר לכם כריסטופר אמדין איך ליצור קסמים בכיתה:

בכתבה הזו ריכזנו עבורכם המון סרטונים שנותנים השראה ומדברים על סולידריות חברתית, אנושיות ומעשים טובים. הנה אחד מצחיק במיוחד, שיגרום לכם לשאול את עצמכם – האם גם אני הייתי עושה מה שכולם עושים?

כמה שעות התלמידים שלכם משתמשים בטלפון בכל יום? שלחו להם את הסרטון הבא. מעניין איך יגיבו.

ועוד קצת השראה לשיעורי חינוך מקוונים תוכלו למצוא בכתבה הזו. הנה למשל סרטון ממש מרגש על הילדים השקופים, של אולפנת הדר גנים:

וכאן תוכלו לראות מה הפך את פיבי מהסדרה "חברים" (ליסה קודרו) למה שהיא היום:

ולסיום, 15 סרטוני השראה נוספים לשיעורי חינוך מהכתבה הזו. והנה דוגמא מתוך הכתבה לסיפורה של הילדה שאף אחד לא רצה לעזור לה. למה? תראו בעצמכם:

ולסיום, שילחו לתלמידיכם את סרט ההשראה הזה, על שוהם אמסלם שהוא המלאך של העיר יבנה:

 

יש לכם עוד רעיונות לסרטונים רלוונטיים?מוזמנים לשלוח אלינו רעיונות כאן בתגובות למטה או למייל. שנחזור כולנו לשיגרה ברוכה בקרוב, בריאים ומחוזקים! חג שמח.

הדפסת סיפור זה
אבינועם הרש

חבר מערכת 'הגיע זמן חינוך'. עורך אתר החמ"ד לנוער - מנהל החינוך הדתי. משרד החינוך. מחנך, רכז תקשוב ומדריך 'אמירים' - כתיבה יוצרת. כותב במדור 'יזמות חינוכית' ב'הד החינוך'. כותב מזה שנים פובליציסטיקה חינוכית במגוון במות כגון: 'עולם קטן'. 'NRG יהדות', 'ערוץ 7' וכו. מנחה סמינריונים וסדנאות לנוער אודות ההתמודדות בגיל ההתבגרות נוכח אתגרי המאה ה-21 ומעביר שיחות בנושא. מפתח מיזם 'קטנה ברשת' - שימוש בסרטונים לאנשי חינוך.