המדריך מהסרטים חוזר: קבלו 15 סרטוני השראה לשיעור

12806
המדריך מהסרטים חוזר: קבלו 15 סרטוני השראה לשיעור

מחפשים רעיונות לסרטונים שיכולים לשדרג עבורכם את השיעור, כאלה שמייצרים דיון איכותי? מדריך הסרטים שלנו חוזר והפעם עם 15 סרטונים, שנבחרו במיוחד, מבין מאות סרטונים שעלו במדור 'קטנה ברשת'.

חשיבה רבה הושקעה בבחירת הסרטונים הנקודתיים הללו, המתאימים במיוחד לשעת חינוך. בכדי להפיק מהסרטונים את התועלת המרבית, מומלץ לצפות בהם לבד, לפני הצפייה בכיתה ולסמן את הנקודות לדיון והמסרים החינוכיים עליהם תרצו לדבר עם התלמידים.

מקווה שתיהנו ומוזמנים להגיב כאן למטה בתגובות או לשלוח אלי פידבקים למייל. המשך שנת לימודים מוצלחת לכולנו.

 

הכתבות הקודמות במדריך הסרטים:

 

1. שקופים: תראו אותי

סרטון נהדר של אולפנת הדר גנים, שנוגע באחת הנקודות הכואבות ביותר שיש: התלמידים והתלמידות השקופים שאף אחד לא באמת רואה אותם. עשוי טוב ומדויק ומעביר את המסר.

לכל הגילאים. אורך: 2:19. ללא מילים.

 

 

2. גרטה והאקלים

משום מה זה בכלל לא מעניין אותנו, אבל בעוד הרבה פחות זמן משאנחנו חושבים, מזג האוויר של כדור הארץ יתהפך עלינו לגמרי ואנחנו עדיין חיים בסרט ובהכחשה. הכירו את גרטה, נערה צעירה שהופכת את העולם, מועמדת לפרס נובל ועל הדרך מעבירה מסר לכלל הנוער: יש לכם את זה, רק תרצו ותדאגו שיהיה להם אכפת.

לכל הגילאים. אורך: 1:17. אנגלית עם תרגום.

 

 

3. חכמת החיים של פיבי

אל תתבלבלו, יש כאן פנינים של ממש. מדויקים. ישרים. נוגעים. ליסה קורדו (פיבי מ"חברים") בנאום לסטודנטים על ההתמודדויות שלה בחיים ותפיסת העולם שהפכה אותה לאדם אחר.

נהדר לכל אדם. אורך: 3:01. אנגלית עם תרגום.

 

 

4. הקרב על היופי

עוד מסר ארוז ומהודק היטב מבית היוצר של 'אש התורה' והפעם על מהות היופי, דימוי עצמי ומדוע הוא מעסיק אותנו כל כך הרבה. פשוט ונוגע.

לכל הגילאים. אורך: 3:32. אנגלית עם תרגום.

 

 

5. כישלון הוא עוד שלב בדרך להצלחה

מעניין לשמוע את אחת הנשים המצליחות בעולם מדברת על כישלון. קצבי, נוגע ומוגש כמיטב המסורת של אופרה ווינפרי.

מומלץ מכיתה ו'. אורך: 3:06. אנגלית עם תרגום.

 

 

6. להסתכל במראה ולצאת בחתיכה אחת

כולנו סובלים מדימוי גוף בעייתי, אבל מאיפה בכלל מתחילים לגעת בבעיה? סרטון עמוק, שמעביר מצוין את המסר ומשאיר לנו טעם של עוד.

מומלץ מכיתה ה' ומעלה. אורך: 3:01. אנגלית עם תרגום.

 

 

7. הורים לא בוחרים

לא כל הילדים נולדים להורים עשירים ומוצלחים או שכך הם לפחות חושבים. בסרטון הבא תגלה הילדה לאבא שנראה במבט ראשון כמסכן משהו, שלפעמים הזהב נמצא ממש לידך. הוא רק מחכה שתגלה אותו. מומלץ לדיון אודות המשקפיים שדרכם אנו מעריכים את העולם.

מומלץ מכיתה ה' ומעלה. אורך: 3:03. קוריאנית בתרגום לעברית (להפעיל כתוביות).

 

 

8. האם עשירים חכמים יותר?

המשוואה פשוטה: בכדי לעשות כסף, אתה צריך להיות חכם. לא? משמע: אנשים עניים טיפשים יותר מהעשירים, אלא אם יוכיחו אחרת. באמת? אז יש לנו משהו לספר לכם. תפור על שיעורי חברה.

מומלץ מכיתה ו' ומעלה. אורך: 2:50. אנגלית עם תרגום.

 

 

9. המעלית

סרטון נהדר על הדרך שבה אנו בוחרים לראות את העולם ועל נפלאות הפנטזיה האנושית שבה. המעלית של השכנים ירוקה יותר. קצר, קסום, נוגע. שאפו! מתאים לפעילויות בתנועה ולשיעורים בכיתה אודות הנהירה המתמדת שלנו אחר השינוי שיעניק לנו את האושר.

מומלץ מכיתה ו'. אורך: 3:37. ללא מילים.

 

 

10. מה אתם יודעים על חינוך?

חביב המדור, שכל איש חינוך כבר צריך להכיר, פרינס EA, נוגע בשאלה ומסתכל לה בדיוק בלבן של העיניים. תענוג צרוף ומיוחד לחדרי מורים. ואל תשכחו להפעיל תרגום.

מומלץ מכיתה ה' ומעלה. אורך: 8:13. אנגלית עם תרגום (לא לשכוח להפעיל כתוביות).

 

 

11. שנה חדשה. ומה אתכם?

אחד הסרטונים החינוכיים החזקים שנראו כאן לאחרונה על החיים ועל המשמעות שלהם. כל כך הרבה כיוונים לשעת מחנך ירוצו לכם בראש, שלא תדעו מאיפה להתחיל. סרטון נוסף של פרינס EA.

מומלץ מכיתה ה' ומעלה. אורך: 6:15. אנגלית עם תרגום.

 

 

12. מבחן הקצפת

מבחן המרשמלו המפורסם בגרסה חדשה. מומלץ כפתיחה ולאחר מכן ניתן לשאול ולהסביר שלכל אחד יש את המעדן שלו ואת ההתמודדויות שמקשות על דחיית הסיפוקים שלו ולדבר על מה שאנחנו עושים בעניין.

לכל הגילאים. אורך: 1:35. בעברית.

 

 

13. יוצאי כתות מחפשים משמעות

סרטון מרתק ומיוחד על יוצאי כתות ועל המקום שהוביל אותם לחפש את הדבר המיוחד ויוצא הדופן ששטף להם את המוח. נהדר לשיעורי מחשבת ישראל. מתוך סדרת "סליחה על השאלה" של כאן11.

מומלץ מתיכון ומעלה. אורך: 26:15. בעברית.

 

 

14. ילד שלי

מעבר לעובדה שברור לנו שאנחנו יודעים מה הולך להיות הכי טוב עבור הילדים שלנו, לא נעים לנו להודות בכך, אבל אנחנו גם כל הזמן חושבים איך ההתנהגות שלו תראה בעיני אחרים. ומה קורה כשהילד היקר שלנו שובר את מוסכמות הקונפורמיות? סרטון מרגש וקצר, המוגש באנימציה, על אב שמצא לבסוף את האומץ והאמת לאהוב את בנו כמו שהוא.

להורים ולחדרי מורים. אורך: 8:01. ללא מילים.

 

 

15. חיים בשביל לחלום

לכולנו היו פעם חלומות, עד שיום אחד מצאנו את עצמנו מנסים להחזיק את הראש מעל המים של המשכנתא והדירה והבנק ופתאום אנחנו מוקפים באפור של החיים. סרטון נהדר שמציף מחדש את כל הדברים הטובים שהספקנו כבר לשכוח.

מכיתה ו' ומעלה. לכל הגילאים. אורך: 3:07. אנגלית עם תרגום

נתקלתם בעוד סרטים שמתאימים לשיעורי חינוך? שתפו אותנו כאן ואולי הם ישולבו בכתבה הבאה בסדרה - כך שגם מורים אחרים יוכלו ליהנות מהם. 
הדפסת סיפור זה
אבינועם הרש

חבר מערכת 'הגיע זמן חינוך'. עורך אתר החמ"ד לנוער - מנהל החינוך הדתי. משרד החינוך. מחנך, רכז תקשוב ומדריך 'אמירים' - כתיבה יוצרת. כותב במדור 'יזמות חינוכית' ב'הד החינוך'. כותב מזה שנים פובליציסטיקה חינוכית במגוון במות כגון: 'עולם קטן'. 'NRG יהדות', 'ערוץ 7' וכו. מנחה סמינריונים וסדנאות לנוער אודות ההתמודדות בגיל ההתבגרות נוכח אתגרי המאה ה-21 ומעביר שיחות בנושא. מפתח מיזם 'קטנה ברשת' - שימוש בסרטונים לאנשי חינוך.