איך אומרים תודה למורה בהינדו? כך חוגגים את יום המורה מסביב לעולם

6999
איך אומרים תודה למורה בהינדו? כך חוגגים את יום המורה מסביב לעולם

הוראה מעולה עושה את כל ההבדל. בשנים האחרונות חוקרים מכל העולם הגיעו לתובנה מרחיקת הלכת הזו, שקובעת כי איכות החינוך שתלמיד/ה מקבל/ת תלויה בעיקר במיהם המורים העומדים מולו/ה וכמה הם יכולים למצות את הפוטנציאל שלהם כמורים ומחנכים. אך האמת היא שאת התובנה הזאת כמעט כל אחד ואחת מאיתנו יכול/ה לאשש, שכן מי שחוו הוראה איכותית וקשר מיטיב עם מורה לא ישכחו זאת לעולם.

המורים שלנו עזרו לנו לגדול ונתנו לנו הכוונה כשהיינו צריכים, תמכו ברגעים קשים, עודדו אותנו להתאמץ, לשאוף ולהגשים את החלומות שלנו. הם היו שם כשטעינו כדי לעזור לנו לתקן את הטעות, אבל בעיקר כדי לוודא שלא נפסיק לנסות וללמוד. המורים שלנו היו מאושרים איתנו כשהצלחנו וידעו להראות לנו את הפסגות הבאות, וגם את הדרך אליהן.

כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו יש מורה כזה/ו, לא רק כאן בישראל - בכל רחבי העולם, מורים מעולים משנים את חייהם של תלמידיהם.

מתוך כך, לכבוד יום המורה שחל השנה ב-11.12.17 בישראל, החלטנו להציג בפניכם כמה אמירות תודה מרגשות למורים, מכל רחבי העולם.

שבוע ההערכה למורים - ארצות הברית

בארצות הברית יום המורה הוא רק חלק מחגיגה הנמשכת שבוע שלם ונקראת שבוע ההערכה למורים. במהלך שבוע ההערכה למורים, התלמידים מכינים פעילויות ומחוות שונות למורים. כמו כן, תלמידים רבים מבקרים את מורי העבר שלהם בביתם על מנת להודות להם. 

הנה כמה סרטוני תודה למורים מרחבי ארצות הברית:

 

ברכת תודה למורה שלי:

 

למה כדאי להודות למורים השנה?

 

משרד החינוך בפנסילסניה במסר מרגש למורים:

 

"תעודת האושר למורה" - מלזיה והודו

במלזיה והודו מצאו דרך ייחודית להגיד תודה למורים - כל תלמיד/ה, בהווה ובעבר, מוזמן/ת למלא תעודת אושר למורים שלו/ה. תעודת האושר מאפשרת למורה לדעת בדיוק כיצד הוא או היא השפיעו על חיי התלמידים שלהם.

 

יום חלוקת התעודות למורים:

 

תעודה למורה מיוחד - מר סוברה

 

חוגגים את יום המורה מאז 1965 - רוסיה

ברוסיה יום המורה הינו חג לאומי החל משנת 1965, עת ברית המועצות הכירה ביום המורה כחג לאומי חשוב. התלמידים ברוסיה מראים את הערכתם למורים ביום המורה באמצעות משחקים, תחרויות, מתנות קטנות, הצגות וריקודים המוקדשים למורים. בנוסף, המדינה עורכת תחרות שנתית של "מורה השנה" - תחרות יוקרתית שאת פרסיה מעניק במפגש אישי נשיא המדינה. הפרס למורה הזוכה, אגב, הוא פסל קריסטל של שקנאי - סמל למסירות והתמדה. 

נשיא המדינה ולדימיר פוטין מעניק את פרס מורה השנה למורה מיכאל סלוץ' 

יום חופש לאומי והופעות למורים - סינגפור

בסינגפור נחגג יום המורה ביום שישי הראשון לשנת הלימודים. זהו יום חג וחופשה לאומי, שבו המדינה כולה מודה למורים. בבתי הספר החגיגות מתקיימות בדרך כלל יום לפני החג עצמו, וביום החגיגות התלמידים מעלים הופעות ייחודיות לכבוד מוריהם.

משרד החינוך הסינגפורי מוציא בכל שנה סרטוני תודה למורים, כמו למשל הסרטון הבא - מיליון צורות בהן המורים שלנו עזרו לנו לגדול:

 

ישראל - יום המורה

יום המורה הינו יום חג ישראלי הנחגג זו השנה החמישית. במסגרת יום המורה בישראל, מאות אלפי תלמידים והורים, כמו גם תלמידי עבר, כותבים מכתבי תודה למורים ומשתתפים בחגיגות ובאירועי תודה למורים. השנה ביום המורה החליטו להגיד תודה גם ילדיהם הפרטיים של המורים, ולספר על חוויותיהם כ"בן או בת של מורה":

 

אנו מודים לכל המורות והמורים על עבודתם החשובה ומזמינים אתכם להגיד תודה למורים שלכם, אם עדין לא עשיתם זאת, זו ההזדמנות האחרונה שלכם לשלוח מכתב תודה השנה דרך אתר יום המורה. לחצו כאן לשליחת מכתב תודה למורה שלכם.

הדפסת סיפור זה

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו למייל שלכם?

בכל שבוע תוכלו לקבל את הניוזלטר החינוכי המוביל בישראל,
אליכם למייל ללא מאמץ.

פשוט מלאו את הטופס:
http://bit.ly/EduNowSignUp