אירועי יום המורה: סיכום קצר של יום ענק

840
אירועי יום המורה: סיכום קצר של יום ענק

היום, ה-22.12.2016, נחגג ברחבי מדינת ישראל יום המורה – יום חג ישראלי שבו כולנו מצדיעים למורות, למורים לגננות ולגננים, על עבודתם החשובה בחינוך דור העתיד. המורות והמורים שלנו הם המפתח להצלחת החינוך בארץ וכך לעתידה, וביום המורה כולנו מעלים אותם על נס, מודים ומצדיעים להם.

במסגרת החגיגות, מאות אלפי אנשים הודו למורים, ועשרות אלפי מכתבי תודה נכתבו ונשלחו אל מורים מתלמידים בהווה, מהורים וכמובן – מתלמידים לשעבר. בכ-200 רשויות תלמידים והורים הכינו לעובדי ההוראה מחוות שנועדו להראות את ההערכה הרבה כלפי המורים; שטיחים אדומים נפרסו בכניסות לבתי הספר, ארוחות מפנקות חיכו למורים בחדרי המורים, קליפים צולמו, שירים נכתבו ובעיקר המון אהבה ותודה הורעפו על המורות והמורים.


 

בכנסת צוין יום המורה כבר בשבוע שעבר, בסימן הלמידה מהמורים ובחינת השאלה "איך מורים לומדים?". בסרטון הבא תוכלו לראות את חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון מודה לגננת שלה ואת שר החינוך נפתלי בנט מודה למורה שלו לדרמה.

 https://www.youtube.com/watch?v=cHpehoaRAyY

 

בבתי ספר רבים הופקו סרטים ושירי תודה למורים. הנה כמה דוגמאות:

בבית הספר היסודי "בית יצחק" התאימו המחנכת אורית רון וסגנית המנהלת אורית כץ את השיר "תן" של גלעד שגב ליום המורה, והתלמידים שרו והצטלמו, במחווה מרגשת למורות ולמורים.

 

במרכז הפסג"ה רהט ובית הספר היסודי "בית אלחכימה" ברהט, צילמו את הסרטון המקסים והמרגש הבא, בניצוחה של דלאל אסדי:

 

ובבית הספר לוי אשכול בלוד, המורות אילנה שפרינג וג'ני איטלמן עיבדו את "שיר ישראלי" של שלמה גרוניך, לשיר המוקדש למורות ולמורים, וילדי המקהלה והצוות החינוכי שרו:

 

בתל אביב ראש העיר רון חולדאי הגיע להגיד תודה למורות ולמורים באופן אישי

https://www.youtube.com/watch?v=10OcSOucyc4&feature=youtu.be

 

וכן על בניין העירייה נדלקו האורות בעיצוב מיוחד ליום המורה

 

ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, שלח איגרת שבה אמר כי, "מורי ישראל עוסקים יום יום בפתיחת דלתות לעולמות מרתקים, משימה זאת דורשת התמדה ומאמץ, אבל שכרה בצידה – העשרת הידע, חדוות הגילוי, התפעלות מן הבלתי מוכר.... העצמת המורה ומעמדו בחברה הישראלית היא משימה חיונית שעומדת לנגד עינינו. בשנים האחרונות אנו מבצעים רפורמות שמטרתן להבטיח התפתחות מקצועית, משיכת כוחות איכותיים למערכת החינוך ושיפור תנאי תעסוקה".

 

הנשיא, מר ראובן ריבלין, הודה למורים בסרטון שהוכן לרגל יום החג, ואמר כי "מורה הוא אדם המשפיע על עיצוב האישיות של האדם יותר מהכל". הוא גם סיפר באופן מרגש על המורים שעיצבו את אישיותו שלו ואותם יזכור תמיד.

 

כיצד אתם חגגתם את יום המורה? איך לכם/ן אמרו תודה?! ספרו לנו בתגובות ונוסיף את הסיפורים המרגשים ביותר לכתבה!

 

הדפסת סיפור זה
הגיע זמן חינוך

רוצים לקבל את הניוזלטר שלנו למייל שלכם?

בכל שבוע תוכלו לקבל את הניוזלטר החינוכי המוביל בישראל,
אליכם למייל ללא מאמץ.

פשוט מלאו את הטופס:
http://bit.ly/EduNowSignUp