בכל רחבי הארץ נחגג היום יום המורה: טעימה קטנה מחגיגות גדולות

3538
בכל רחבי הארץ נחגג היום יום המורה: טעימה קטנה מחגיגות גדולות

היום, ה-3.12, נחגג בכל רחבי ישראל החג הישראלי - יום המורה. יום בו הציבור הישראלי מוקיר ומעריך את המורות והמורים בישראל, על עבודתם ועל כך שהם מעצבים את דור העתיד. ביום המורה אנו מצדיעים ומודים לכל העוסקים והעוסקות במלאכת ההוראה.

יום המורה נחגג השנה באלפי בתי ספר, בלמעלה מ100 רשויות מקומיות, בכל רשתות בתי הספר, בתקשורת המסורתית והדיגיטלית וכן בכנסת ישראל ובמשרדי הממשלה השונים.

כבר לפני היום עצמו נכתבו ונשלחו אלפי מכתבי תודה, בהם תלמידים מודים למוריהם - בהווה כמו גם בעבר. המכתבים הגיעו בימים האחרונים למורים הנרגשים. חלק מהמכתבים היו כה מרגשים שבצוות יום המורה החליטו להתקשר למורים ולהקריא להם את מכתבי התודה, ולא רק לשלוח להם אותם. להקשבה לשיחות המרגשות אתם מוזמנים להיכנס לכאן.

 

שיחה מרגשת בהפתעה

השיחה שתוריד לכם/ן דמעה ותעלה לכם/ן חיוך על השפתיים...

Posted by ‎יום המורה‎ on Monday, November 23, 2015
מכתב תודה מוקרא למורה אולגה

 

בנוסף השנה נפתחה באתר יום המורה אופציה למשלוח תודה בהודעת טקסט, עם עיצוב לבחירת השולח, ונשלחו אלפי הודעות אס אם אס למורות ולמורים.

בכנסת נחגג יום המורה כבר ביום שלישי; היום החל בועדת החינוך אשר עסקה בנושא "ההוראה כפרופסיה" בישיבה מיוחדת לרגל יום המורה. בהמשך היום נחנכה השדולה לקידום מעמד המורה, בראשות ח"כ יפעת שאשא-ביטון. לשדולה הגיעו 120 מורות ומורים מרחבי הארץ, מובילי תכניות הכשרה, נשיאות מכללות להוראה ובכירים במשרד החינוך, ביניהם מנכ"לית משרד החינוך. אל הישיבה החגיגית הוזמנו מורותיהם הבלתי נשכחות של חברי הכנסת שהודו להן והעניקו להן אותות הצטיינות בטקס מרגש. בסוף הטקס אמרה רבקה, מורתו לשעבר של חבר הכנסת אלי כהן, "זהו אחד מרגע השיא של חיי".
יום המורה נחגג גם במליאת הכנסת, שהתכנסה וציינה את היום החגיגי.

בכל הארץ התקיימו (ומתקיימים בשעה זאת!) אירועי מורים על הבר: בבאר שבע ד"ר אורנה לביא הרצתה על לימודי מדעים וטכנולוגיה, מגדר ומה שביניהם. בירושלים מיכאל גורדין הפגיש בליינים עם הצד המתמטיקאי של רנה דקארט. בתל אביב ברק ברבי סיפר על מסתורי הקוונטים ועל עולמות מקבילים. בחיפה קובי שוורצבורד, מורה מצטיין לפיזיקה וזוכה פרס טראמפ לשנת 2013, הצעיד את השומעים לאורך התפתחות המחשבה הפיזיקלית בתולדות האנושות - ובכיתה. בבת ים אריאל פריאנטה סיפר כיצד המתמטיקה יכולה להפוך מאימת התלמידים לגלגל הצלה בכיתה.

בנוסף לכל אלו התקיימו חגיגות בערים ובמועצות האזוריות ובבתי ספר רבים. הכנו לכם סקירה קצרה שדוגמת מקצת מהפעילויות המגוונות בכל הארץ - מהצפון לדרום:

במועצה אזורית משגב בבית הספר היסודי "הר גילון" כתבו מכתבי תודה למורים כמו שצפוי שיכתבו בבית ספר קהילתי - בשיתוף! ההורים הגיעו בבוקר יום המורה לכיתות, ובתהליך של חשיבה ויצירה יחד עם הילדים, כתבו מכתב מושקע ומעוצב לכל מורה. בזמן שההורים עמלו עם התלמידים על היצירה, המורים נהנו משלל פינוקים של עוגות ומאפים אשר הכינו ההורים במו ידיהם, לצד קפה ורגע של נחת.

בחיפה חגגו באמצעות קבלות פנ

ים וטקסים מרגשים לכבוד המורים, שיעורים "הפוכים" שהועברו בכיתות על ידי תלמידים, הצגות מיוחדות שהתלמידים הכינו לרגל החג, הייד פארק בנושא מעמד המורה, אירועי הוקרת מורים שנערכו על ידי ועדי הורים, אירועים חברתיים ושיחות משותפות של תלמידים, הורים ומורים על השפעתם הייחודית והמשמעותית של המורים על הדורות הבאים, וכן סרטוני תודה שהכינו התלמידים למוריהם. לקריאה נוספת על הפעילות הענפה ביום המורה בחיפה ניתן ללחוץ כאן.

בבת ים חגגו המורים בימי גיבוש למורים, סדנאות מיוחדות, ארוחות בוקר, טקסים וחלוקת מדליות למורים. לקריאה נוספת על החגיגות בבת ים אתם מוזמנים להיכנס לכאן.

 

ברשת "דרכא" חגגו את יום המורה בחוות אלנבי, באירוע ענקי לציון יום המורה ברשת. במסגרתו חולקו מתנות, התקיימו הרצאות והיו פינוקים רבים למורים שהגיעו מבתי הספר בכלל הרשת.

בירושלים נחגג יום המורה בדרכים מגוונות, בבתי הספר ברחבי העיר, במגזר הערבי והיהודי כאחד. בבית הספר קשת-תלפ"ז, לדוגמא, קיבלו את המורים עם שטיח אדום שנפרס בכניסה לבית הספר ובחלוקת פרחים למורים על ידי ההורים. בנוסף, הוקרן סרט מרגש שהכינו הכיתות, כך שכל כיתה ברכה את המורה שלה לכבוד היום החגיגי. המורים התכבדו במאפים ועוגות שהכינו הורי התלמידים לכבודם.

באשקלון שלטים המברכים את המורות והמורים נתלו ברחובות, ודף מיוחד שסיקר את אירועי היום עלה לפייסבוק של העירייה. בדף הפייסבוק עלו גם סרטונים של תלמידים, שסיפרו על המורים והמורות שלהם והודו להם.

בבאר שבע בכל בתי הספר חולקו ברכות ושוקולדים למורות ולמורים. העירייה שלחה ברכה חגיגית לכל עובדי ההוראה בעיר ומועצות התלמידים הכינו ברכות למורים שחיכו להם בחדרי המורים.

מצפה רמון קושטה כולה בשלטי תודה למורות ולמורים, שגם קיבלו ברכה ושי מרגשים. לצד אלה, התקיימה גם ארוחת בוקר חגיגית לכל עובדי ההוראה, בנוף המקסים של מכתש רמון.

ובפנינה הדרומית ביותר, אילת, בכל בית ספר חיכתה למורים בבוקר יום המורה פינה "חמה ומתוקה" ובה סלסלת עוגות ותה, וכמובן - חולקו מכתבי תודה לכל המורים.

 

גם נשיא המדינה הצטרף לחגיגות וכתב על המורה הבלתי נשכח שלו, המשורר יהודה עמיחי, ברך את מורות ומורי ישראל ואף העלה את תמונת המחזור שלו כתלמיד בגימנסיה העברית ירושלים.

 

איך חגגו את יום המורה בבית הספר שלכם? ספרו לנו חוויות!

הדפסת סיפור זה
יום המורה

יום המורה הוא חג ישראלי המצוין בתאריך כ"ג בכסלו (השנה יצויין יום המורה ב-22.12.2016) כיום הוקרה והערכה למורות ולמורים על עבודתם בחינוך דור העתיד והצדעה לעוסקים ועוסקות במלאכת ההוראה.

מטרת יום המורה היא להדגיש את החשיבות וההערכה שרוחש הציבור למוריו ומורותיו מתוך הבנה כי הם המפתח להצלחה. יום המורה הינו תוצר של שותפות הארגונים והגופים החינוכיים המובילים בישראל, לצד אנשי רוח ונבחרי ציבור אשר ביקשו, יחד, לשים את המורות והמורים במרכז השיח הציבורי ולהודות להם/ן על המסירות והעבודה מלאת המשמעות. במסגרת אירועי "יום המורה" תשולב פעילות ענפה בבתי הספר, ברשויות המקומיות, בתקשורת המסורתית והדיגיטלית וכן בכנסת ישראל ובמשרדי הממשלה השונים.